UDRŽITELNOST

Udržitelná kosmetika

Recyklace

Ekologicky šetrná

GoalGreen je projekt, který si klade za cíl globální udržitelnost.

Zvláštní pozornost je věnována:

  • Recyklace
  • Spotřebě energie
  • Dopad na životního prostředí
GoalGreen je projekt, který si klade za cíl globální udržitelnost.
RECYKLACE - MAXIMÁLNÍ VYUŽITÍ

RECYKLACE - MAXIMÁLNÍ VYUŽITÍ

GoalGreen minimalizuje produkci předřazeného odpadu pečlivým výběrem obalů a materiálů. Zaměřuje se však na důkladnou recyklaci, s pečlivým a důsledným tříděným sběrem odpadu. Cílem je snížit roční objem směsného odpadu o 20 % a identifikovat nejlepší způsoby recyklace, přepravy a likvidace prostřednictvím vybraného dodavatelského řetězce. Co je pro někoho odpad, je to zdroj pro GoalGreen.

Some GoalGreen formulas contain active ingredients obtained from special processing of food industry by-products. Through an enzymatic extraction process, active ingredients with targeted functions are obtained, in which biological synergy maximizes the value of the molecules, thus optimizing their effects. Where present, these special ingredients inspired by the circular economy are referred to as “by-product”.

MINIMÁLNÍ SPOTŘEBA ENERGIE

Existuje receptura a receptura a naše úsporné složení bylo navrženo tak, aby minimalizovalo energii potřebnou k jejich výrobě a distribuci. Ale víme, že to nestačí. Výrobní společnost se tak vybavila fotovoltaickým systémem nové generace, který pokrývá přibližně 800 metrů čtverečních jejích střech. Energetické potřeby celé linky jsou tak z velké části pokryty. GoalGreen se stará o energii planety, která musí stačit nám a především budoucí zelené generaci!

Cosmoproject – the parent company of GoalGreen products – has equipped itself with a next generation photovoltaic system covering approximately 800 square meters of its roofs, equal to 10% of the total area. In this way, it amply satisfies the energy needs of the entire GoalGreen line, self-producing 7% of the global annual energy of the entire plant. The company has also activated a consumption reduction project through an automated LED lighting system, and a monitoring system that controls temperature and humidity, activating when necessary. In other words, low consumption light and heat only where needed. Consumption has been extensively reduced with this strategy. The great pride of Cosmoproject is the very precious deionized water. Its consumption has been drastically reduced (-20%) in the last two years.
MINIMÁLNÍ SPOTŘEBA ENERGIE

MINIMÁLNÍ DOPAD NA ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

K uspokojení naší obrovské poptávky po zdrojích je potřeba více než země a půl. Změna naší zelené stopy je nejen důležitá, ale i nezbytná. Jak často slýcháme, neexistuje žádná „planeta b“, kterou bychom mohli požádat o pomoc. A je pravda, že každodenní volby mohou hodně změnit. Z tohoto důvodu GoalGreen nabízí produkty navržené tak, aby měly minimální dopad na životní prostředí. Složení, obal a materiály jsou ekologické a udržitelné. Bez kompromisů. Za pár měsíců bude mít GoalGreen také svůj malý les s Treedom, aby vrátil životnímu prostředí to, co dostal.

Cirkulární ekonomika

Podle definice oběhové ekonimiky od Nadace Ellen MacArthur „je obecný termín pro definování ekonomiky navržený tak, aby byla schopna se sama regenerovat. V oběhové ekonomice se jedná o dva různé typy toků materiálů: biologické, které lze znovu začlenit do biosféry, a technické, které jsou určeny k opětovnému použití, aniž by se dostaly do biosféry. Cirkulární ekonomika je tedy ekonomický systém plánovaný k opětovnému použití materiálů v následných výrobních cyklech, čímž se minimalizuje odpad. Průmysl kovových obalů je dokonalým příkladem oběhového hospodářství. Kovový výrobek nikdy nezná pravý konec, protože se nikdy neztratí ani nevyhodí. Jeho hodnota je navždy zachována díky recyklaci. Je k dispozici dnes i pro budoucí generace.

Cirkulární ekonomika